انتشار رپورتاژ خبری و تولید محتوا برای استارت آپ ها
رپورتاژ خبری روشی مناسب و کارآمد برای برندسازی در استارت آپ ها می باشد. در نوشتن و انتشار محتوای رپورتاژ خبری باید به نکات بسیاری توجه نمود.
 

رپورتاژ خبری یکی از گسترده ترین تبلیغات و بازاریابی آنلاین به شمار می رود که رونق کسب و کار را به دنبال دارد. مهمترین متقاضیان انتشار رپورتاژ آگهی، استارت آپ ها هستند که تازه، شرکت نوپایی را تاسیس کرده، مخاطبی ندارد و تصمیم گرفته تا با تولید محتوای ایده آل در یک رپورتاژ آگهی خود را به مخاطبان معرفی نموده و مشتریان زیادی را به سمت خود جذب نمایند. پس بدون شک ایجاد یک محتوای جذاب در یک رپورتاژ خبری مناسب و استاندارد می تواند مهمترین عامل پیشرفت یک استارت آپ به حساب آید.

تاثیر رپورتاژ خبری در یک استارت آپ
استارت آپ در حقیقت به شرکت های نوپایی گفته می شود که کسب و کار خود را با یک روش ساده شروع کرده و تصمیم دارند برای رسیدن به درآمد بیشتر از فعالیت ها و تبلیغات مجازی با نام رپورتاژ خبری استفاده نمایند. در واقع استارت آپ ها می توانند با کمک تبلیغات در صفحات مجازی از شکست در کسب و کار خود در امان مانده و یک برند قدرتمند شوند. یکی از موثرترین کارهایی که استارت آپ ها می توانند برای معرفی محصولات و یا خدمات شرکت نوپای خود در بین عموم مردم انجام دهند، تهیه و ساخت رپورتاژ خبری و منتشر کردن آن در وب سایت های معتبر و پربازدید یا خبرگزاری ها می باشد. بنابراین مدیران استارت آپ ها این امکان را دارند تا با کمترین بودجه با استفاده از یک ریورتاژ ساده تمام کم و کیف کسب و کار خود را برای مخاطبین خود شرح دهند. 

اهمیت رپورتاژ خبری در ساخت برند معتبر
اگر به تازگی کسب و کار جدیدی را آغاز نموده اید مهمترین کاری که باید انجام دهید، جذب اعتماد مخاطبین می باشد. اما چطور یک شرکت نوپا و ناشناس می تواند اعتماد تعداد بیشماری از مخاطبان را جلب کند؟ برای رسیدن به چنین مقصودی بهتر است، عنوانِ یک رپورتاژ خبری شده و دیگر دغدغه ای نداشته باشید. زیرا غالبا بهترین راه ممکن برای تبلیغات و شناخته شدن، انتشار رپورتاژ خبری متعدد در خبرگزاری های مختلف و با رنک بالا می باشد. در ضمن برای هیچ کس اهمیت ندارد که استارت آپ با چه بودجه ای فعالیت خود را آغاز کرده؛ بلکه می خواهند به این امر دست یابند که این تبلیغات چه کمکی می تواند به خواننده بکند و چه اهدافی را از پیش می برد؟ در نوشتن رپورتاژ باید از مطالبی استفاده شود که بیشترین دغدغه مخاطبان و خواسته آنها است و بالاترین سرچ ها را در گوگل و دیگر موتورهای جستجو دارد. اصولا استفاده از تصویرهای با کیفیت از محصولات تولیدی استارت آپ می تواند چندین برابرِ یک متن، در خواننده تاثیرگذار باشد.
 

انتشار رپورتاژ آگهی
یکی از بهترین راه ها برای پیشرفت و معرفی استارت آپ ها حضور در دیجیتال مارکتینگ و استفاده از رپورتاژ خبری یا همان تبلیغات در بازاریابی آنلاین می باشد. زیرا امروزه با توجه به گسترش اینترنت در هر مکانی و استفاده افراد از وب سایت های متنوع، رپورتاژ آگهی به بخش مهمی از سئو و دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده است که در صورت استفاده درست از بازاریابی آنلاین، هر برندی می تواند موفقیت های لازم  را به دست آورد.

تولید محتوای رپورتاژی
خوب است بدانید  قبل از اینکه رپورتاژ آگهی انتشار یابد به تولید محتوا بیشتر از هر چیزی اهمیت داده شود به زبان ساده یعنی محتواهای قرار داده شده در یک رپورتاژ ایده آل باید مطابق با استانداردهای جدید سئو باشد و از نظر بهینه سازی سایت در شرایط مناسبی قرار گیرد. علاوه بر این یک محتوی مناسب رپورتاژی باید بتواند به خوبی برند سازی کرده و مخاطبین را ترغیب نماید. رپورتاژی می تواند بهترین باشد که در طول سال بارها با محتوای جدید منتشر شود. غالبا رپورتاژهایی که به صورت مقاله هستند تاثیرگذاری بیشتری را خواهند داشت و کلمات کلیدی به طور متعادل در آن به کار رفته باشد. کلمه کلیدی اصلی حتما جزئی از سطرهای اولیه هر متن قرار بگیرد. از طرف دیگر انتخاب عنوان های جذاب به همراه کلمات کلیدی پرکاربرد در طول متن می تواند به کیفیت رپورتاژهای خبری بیفزاید.

بهترین زمان انتشار رپورتاژهای خبری
شرکت های نوپایی که به دنبال انتشار رپورتاژ هستند بهتر است بدانند که محتوای متن را در سایت های با رنک پایین و البته کم بازدید منتشر نکنند و فقط رپورتاژ آگهی کسب و کار خود را به سایت های مشهور بسپارند. به علاوه اینکه اطمینان حاصل نمایند که رپورتاژهای خبری مدت دار نیستند و پس از مدتی حذف نمی شوند. پیشنهاد می شود رپورتاژ در سایت های متعددی منتشر شده و  شرایط مناسب تری را نسبت به رقبا فراهم آورید. از طرفی دیگر، سعی کنید تیتر خبر در صفحات اول نمایش داده شود و از طریق بک لینک های متعدد، خوانندگان، بیشترین زمان مطالعه را در وب سایت شما سپری کنند تا بتوانید از این طریق امتیازهای بیشتری را از گوگل و دیگر موتورهای جستجو کسب نمایید. تا زمانی که برند شما به طور کامل خود را در میان مشتریان جای نداده، به انتشار رپورتاژ آگهی ادامه بدهید. این امر را فراموش نکنید که درج رپورتاژ خبری در رشد و ماندگاری کسب و کار شما نقش بسزایی را خواهد داشت.
 

تولید محتوای در شبکه های اجتماعی
علاوه بر هر آنچه درباره اهمیت تولید محتوا در رپورتاژهای خبری بیان شد؛ لازم است بدانید امروزه تولید محتوای تبلیغاتی و آموزشی در شبکه های مجازی نیز تاثیر بسزایی در برندسازی استارت آپ ها دارند. بنابراین استارت آپ ها باید سعی کنند تا در تولید محتوا و متن های تبلیغاتی خود متفاوت تر از آنچه رقبایشان هستند؛ عمل کنند. از طرفی دیگر در تعداد بسیاری از شبکه های اجتماعی پر مخاطب مانند تلگرام و اینستاگرام در ایران، تبلیغات گسترده و حضوری پررنگ داشته باشند. در واقع باید در تولید محتوا مخاطب ترغیب شود تا متن را تا آخر دنبال کرده و به طرز آگاهانه ای با خدمات و محصولات یک شرکت نوپا آشنا شود. البته بهتر است در این محتواها، کسب و کار و فعالیت شرکت با روان ترین زبان به صورت کاملا ساده و صمیمی بیان شود. اصولا مردم عامه اصطلاحات تخصصی مرتبط با شرکت را نمی فهمند و زمانی که متنی را باز کرده و شروع به خواندن آن کنند از کلمات تخصصی متن خسته شده و به دنبال خبر دیگری می روند. مهمترین چیزی که باعث می شود تا استارت آپ ها پیشرفت بهتری داشته باشند بررسی بازخوردهایی است که پس از انتشار متن ها و محتواهای شما توسط تعدادی از مخاطبین نوشته می شوند.